Ja tev patīk atrasties pie plīts un tava sirdslieta ir saldumu izgatavošana, tad tas ir lielisks veids kā apvienot hobiju ar peļņas avotu. Mājās gatavotiem cepumiem piemīt īpaša smarža, tāpēc tie ir tik pieprasīti ģimeņu vidū. Kas var būt labāks, kā pamieloties ar gardiem cepumiem, pie silta kakao un ģimenes filmas. Bet neceri, ka varēsi nopelnīt miljonus un sākumā pat varētu būt ka būs jāpaņem kredīti lai finansētu sevi.

Lai uzsāktu savu mazo biznesu, jāpārzina savs reģions. Vai tavs mazais biznesiņš būs peļņu nesošs. Varbūt neviens šajā apkārtnē nav liels saldumu mīļotājs un pārdošana būs jāpārceļ uz citu vietu. Izdevīgi pašu veidotus gardumus pārdot vietējos gadatirgos, taču tie notiek reti un uzreiz nepieciešams liels daudzums ar cepumiem, lai visiem gribētājiem pietiktu.

Pēc iespējas dažādo cepumu šķirnes, lai pircējam būtu interesantāk. Pirms katras pārdošanas obligāti pagaršo katru veidu. Vienai šķirnei pievieno vairāk krāsvielas, citam piemet sauju rozīnes, mandeļu skaidiņas vai kokosriekstu skaidiņas. Atceries par dekorējumu, uzspied skaistus šokolādes rotājumus, lai padarītu katru cepumu atšķirīgu un vizuāli skaistāku. Protams, esi uzmanīga, neaizraujies ar testēšanu, lai nav jācep nākošā panna. Lai pircēji būtu priecīgi un apmierināti, nepārdod nevienu cepumu, kurš ir kaut nedaudz apdedzis. Nedaudz piedegušos cepumus izmet vai apēd kopā ar ģimeni. Vari tos atdot kā bezmaksas paraugus, ja tie patiešām nav ļoti sadeguši. Daļu var ziedot arī pārtikas savākšanas punktos, kas tālāk tiek izdalīta bezpajumtniekiem un bada cietējiem. Tā ir arī laba reklāmas kampaņa tev, ja vari palielīties, ka šos cepumus ziedo labiem mērķiem.

Izdomā labu veidu, kā dekorēt iepakojumus, kur atradīsies cepumi. Tu vari izdekorēt burkas, kas kaudzēm stāv pieliekamajā, vai pagatavot krāsainas kartona kastītes. Cepumi traukā jāsakārto vizuāli patīkamā izskatā. Atceries, ka nebūs labs stils, ja apakšā saliksi neizdevušos cepumus, un tikai augšu pārsegsi ar skaistākajiem eksemplāriem. Visiem kā vienam jābūt pašiem skaistākajiem un gardākajiem. Uzmanies ar cepumu daudzumu vienā iepakojumā, lai gala rezultātā paši apakšējie nav saspiesti drupačās.

Ik pa laikam pievieno kādu jaunu cepumu recepti. Sākumā veic testa cepšanu un izdali tos saviem patstāvīgajiem klientiem kā dāvanas. Ja visiem garšos, droši sāc lielāku ražošanu un pārdošanu arī jaunajiem cepumiem. Vienmēr atceries par cilvēkiem ar alerģijām. Šobrīd ļoti daudz cilvēki cieš no visdažādākajām alerģijām, tāpēc, noteikti uzraksti cepumu sastāvu un sniedz kopā ar paciņu. Izplatīta alerģija ir no zemesriekstiem, tai skaitā zemesriekstu sviesta. Pastāv bīstams risks, ja cilvēks, kam ir alerģija pret noteiktu vielu, apēd cepumu, kuras sastāvā tā ir. Alerģijas reakcijā var iestāties anafilaktiskais šoks ar letālu iznākumu. Par zemesrieksta sastāvu vari brīdināt katru klientu un izstāsti visas sastāvdaļas, ja tev kāds prasa. Parasti cilvēki, kuri nedrīkst uzturā lietot kādu produktu, paši interesēsies par sastāvu.

Kad cepumi ir skaisti iepakoti, un sastāvdaļu uzskaite ir pievienota, izveido dekoratīvu cenu zīmi. Ņemot vērā, ka tie ir mājās gatavoti cepumi un tev nav savs uzņēmums, tu pati var izdomāt nosaukumu, un to mainīt kaut vai katru dienu. Atceries, ka cenai ir jābūt saprātīgai, bet vienmēr ir jāpieļauj iespēju nedaudz samazināt cenu, ja gadās kāds klients, kurš par visām varītēm vēlas vēl vairāk nokaulēt. Taču nepalaid cenu tik zemu, lai tas neatpelnītu izdevumus, par ko iegādājies sastāvdaļas. Kā jau biznesā – jo sarežģītāka prece, jo dārgāk maksās. Tāpēc tiem cepumiem, kuros pieliki rozīnes vai kokosriekstu skaidiņas, droši pacel augstāku cenu.