Izklaidei

Ātra peļņa, pārdodot mājās ceptus gardumus

Ja tev patīk atrasties pie plīts un tava sirdslieta ir saldumu izgatavošana, tad tas ir lielisks veids kā apvienot hobiju ar peļņas avotu. Mājās gatavotiem cepumiem piemīt īpaša smarža, tāpēc tie ir tik pieprasīti ģimeņu vidū. Kas var būt labāks, kā pamieloties ar gardiem cepumiem, pie silta kakao un ģimenes filmas. Bet neceri, ka varēsi nopelnīt miljonus un sākumā pat varētu būt ka būs jāpaņem kredīti lai finansētu sevi.

Lai uzsāktu savu mazo biznesu, jāpārzina savs reģions. Vai tavs mazais biznesiņš būs peļņu nesošs. Varbūt neviens šajā apkārtnē nav liels saldumu mīļotājs un pārdošana būs jāpārceļ uz citu vietu. Izdevīgi pašu veidotus gardumus pārdot vietējos gadatirgos, taču tie notiek reti un uzreiz nepieciešams liels daudzums ar cepumiem, lai visiem gribētājiem pietiktu.

Pēc iespējas dažādo cepumu šķirnes, lai pircējam būtu interesantāk. Pirms katras pārdošanas obligāti pagaršo katru veidu. Vienai šķirnei pievieno vairāk krāsvielas, citam piemet sauju rozīnes, mandeļu skaidiņas vai kokosriekstu skaidiņas. Atceries par dekorējumu, uzspied skaistus šokolādes rotājumus, lai padarītu katru cepumu atšķirīgu un vizuāli skaistāku. Protams, esi uzmanīga, neaizraujies ar testēšanu, lai nav jācep nākošā panna. Lai pircēji būtu priecīgi un apmierināti, nepārdod nevienu cepumu, kurš ir kaut nedaudz apdedzis. Nedaudz piedegušos cepumus izmet vai apēd kopā ar ģimeni. Vari tos atdot kā bezmaksas paraugus, ja tie patiešām nav ļoti sadeguši. Daļu var ziedot arī pārtikas savākšanas punktos, kas tālāk tiek izdalīta bezpajumtniekiem un bada cietējiem. Tā ir arī laba reklāmas kampaņa tev, ja vari palielīties, ka šos cepumus ziedo labiem mērķiem.

Izdomā labu veidu, kā dekorēt iepakojumus, kur atradīsies cepumi. Tu vari izdekorēt burkas, kas kaudzēm stāv pieliekamajā, vai pagatavot krāsainas kartona kastītes. Cepumi traukā jāsakārto vizuāli patīkamā izskatā. Atceries, ka nebūs labs stils, ja apakšā saliksi neizdevušos cepumus, un tikai augšu pārsegsi ar skaistākajiem eksemplāriem. Visiem kā vienam jābūt pašiem skaistākajiem un gardākajiem. Uzmanies ar cepumu daudzumu vienā iepakojumā, lai gala rezultātā paši apakšējie nav saspiesti drupačās.

Ik pa laikam pievieno kādu jaunu cepumu recepti. Sākumā veic testa cepšanu un izdali tos saviem patstāvīgajiem klientiem kā dāvanas. Ja visiem garšos, droši sāc lielāku ražošanu un pārdošanu arī jaunajiem cepumiem. Vienmēr atceries par cilvēkiem ar alerģijām. Šobrīd ļoti daudz cilvēki cieš no visdažādākajām alerģijām, tāpēc, noteikti uzraksti cepumu sastāvu un sniedz kopā ar paciņu. Izplatīta alerģija ir no zemesriekstiem, tai skaitā zemesriekstu sviesta. Pastāv bīstams risks, ja cilvēks, kam ir alerģija pret noteiktu vielu, apēd cepumu, kuras sastāvā tā ir. Alerģijas reakcijā var iestāties anafilaktiskais šoks ar letālu iznākumu. Par zemesrieksta sastāvu vari brīdināt katru klientu un izstāsti visas sastāvdaļas, ja tev kāds prasa. Parasti cilvēki, kuri nedrīkst uzturā lietot kādu produktu, paši interesēsies par sastāvu.

Kad cepumi ir skaisti iepakoti, un sastāvdaļu uzskaite ir pievienota, izveido dekoratīvu cenu zīmi. Ņemot vērā, ka tie ir mājās gatavoti cepumi un tev nav savs uzņēmums, tu pati var izdomāt nosaukumu, un to mainīt kaut vai katru dienu. Atceries, ka cenai ir jābūt saprātīgai, bet vienmēr ir jāpieļauj iespēju nedaudz samazināt cenu, ja gadās kāds klients, kurš par visām varītēm vēlas vēl vairāk nokaulēt. Taču nepalaid cenu tik zemu, lai tas neatpelnītu izdevumus, par ko iegādājies sastāvdaļas. Kā jau biznesā – jo sarežģītāka prece, jo dārgāk maksās. Tāpēc tiem cepumiem, kuros pieliki rozīnes vai kokosriekstu skaidiņas, droši pacel augstāku cenu.

Plusi un mīnusi iegādājoties biļetes internetā

Jaunie izgudrotāji padara mūsu ikdienu no vienas puses vienkāršāku, bet no otras puses – slinkāku. Jaunās tehnoloģijas ļauj iegādāties internetā biļetes uz pasākumiem, un satiksmes transportu biļetes. Kādi ir lielākie plusi un mīnusi iegādājoties biļetes internetā?

Plusi, pērkot biļetes internetā:

1. Nav jāstāv garajās rindās! Protams, tās garās un ilgās rindas pie autobusu un vilcienu kasēm. It sevišķi laikā, kad tūlīt transports aties, un tas draud ar braukšanu nākošajā reisā. Nopirkt biļeti var, braucot jau uz autoostu vai vilciena staciju.

2. Internetā, lietojot speciālus meklēšanas filtrus, var atrast tieši jums paredzēto transportu – nav jāstāv pie milzīgajām sarakstu tabulām, un jāmeklē sev vajadzīgais transports un tā atiešanas laiki. Dažreiz vēl gadās, ka ir dažādi maršruti, caurbraucoši autobusi, kas, ir jāmeklē citās ailēs. Internetā ir daudz vienkāršāk, ieraksi meklētājā no kurienes un uz kurieni vēlies nokļūt, un meklētājs uzrāda visus iespējamos transportus, atiešanas laikus, finiša laikus, pieturu sarakstu, biļetes cenu, cik ilgu laiku pavadīsiet ceļā, un cik kilometrus paredzēts nobraukt. Vairs nekādu jautājumu, viss ir skaidri un saprotami.

3. Varbūt vēlies iegādāties biļeti uz kādu pasākumu, bet nezini uz kādu? Nav jāiet uz Biļešu servisa kasi un kā informācijas centrā jājautā pārdevējai, kas tagad aktuāls un ko viņa tev ieteiktu. Pats mierīgi vari mājās izpētīt visu pasākumu klāstu, izlasīt aprakstu, apskatīties cenas, saplānot ar darba grafiku un iegādāties sev tīkamāko.

4. Gadījumā, kad pazaudē elektronisko biļeti, to var pa jaunam izdrukāt. Biļete automātiski tiek saglabāta uz e-pastu, kur visbiežāk tā tiek nosūtīta. Turklāt, izdrukāt var pat tieši pirms braukšanas uz pasākumu, nav jau mēnesi iepriekš jātur plauktā un jābaidās, ka pazudīs.

Mīnusi, pērkot biļetes internetā:

1. Ja tā ir droša interneta vietne, tad viss kārtībā. Taču drošība ir jāievēro, iegādājoties kādu biļeti no citas personas. Piemēram, uz koncertu vai izstādi. Nekad nesamaksā par biļeti pirms neesi viņu saņēmis. Tā tu pasargāsi sevi no viltus pārdevējiem un liekiem budžeta zaudējumiem.

2. Sarežģījumi var gadīties, ja iegādājaties biļeti, bet esat izdrukājis formātā, ko pēc tam nepieņem svītru koda lasītājs. Koncertos, pasākumos, teātros ir iespēja iegādāties e-biļetes, taču obligāti ir jādrukā PDF formātā, pretējā gadījuma svītru kods var netikt izlasīts. Ja būsiet izdrukājis nepareizi, būs jāmeklē vieta, kur var atkārtoti izdabūt savu biļeti drukātā formātā.

3. Tāds pats princips darbojas ar lidmašīnu biļešu iegādi. Ir aviokompānijas, kuras sniedz iespēju pat nedrukāt biļeti, bet uzrādīt to mobilajā telefonā. Vienīgi – tam ir nepieciešams ielādēt savā viedtālrunī speciālu aplikāciju. Cilvēks, kas paļaujas uz to, ka ir dzirdējis par biļetes uzrādīšanu telefonā, bet nav nepieciešamā aplikācija, ir spiests maksāt uz vietas naudas summu, par nepareizu biļešu uzrādi. Jo biļetes tiek pārbaudītas tikai pie iekāpšanas, un aizskriet un izdrukāt vairs nav laika. Tā var gadīties praktiski jebkur, kur ir atļauts uzrādīt telefonā biļeti, bet beigu beigās izrādās, ka svītru koda lasītājs nenolasa. Vieglāk ir uzticēties dokumentam, kas ir uz rokas izdrukāts.

4. Par biļešu iegādi internetā ir papildus jāmaksā. Tas ir ka maksāt par savu slinkumu, jo pats nevari aiziet un iegādāties. Bet dažreiz varbūt ir izdevīgāk nopirkt biļeti ar papildus piemaksu, jo, lai tiktu uz autoostu ir jāizmanto divi sabiedriskie transporti.

5. Pērkot internetā biļeti, vari kļūdīties ar datumiem un laikiem. Mazāka iespējamība, ka nekļūdīsies pie kases, nosaucot laiku un vietu. Atgriežot biļeti, nedabū atpakaļ pilnu summu.