Kaķa iegāde var būt aizraujoša, taču tā prasa zināmu iepriekšēju plānošanu. Tev nepieciešams izlemt, kādu kaķi tu vēlies un kur varēsi iegādāties. Pirms vest savu jauno kaķēnu uz māju, pārlasi publicēto informāciju, apjautājies kaķu īpašniekiem par riskiem, kas var pastāvēt dzīvniekam; vēl labāk, ja pazīsti kādu veterinārārstu, kurš varētu tev pastāstīt par kaķa labklājību. Kaķa iegādē svarīgi ir nopirkt visu ikdienai nepieciešamo: kaķu tualeti ar smiltiņām, speciālu pārtiku, nagu asināmo stendu, rotaļlietas un pieteikt apskati pie veterinārārsta.

Kaķi ir ļoti ziņkārīgi dzīvnieki, tāpēc pārliecinies, vai māja ir tīra un uzkopta, lai nekur nemētājas vielas, kas var apdraudēt kaķa veselību. Svarīgi ir aizvākt visus elektrības vadus, kuri būtu brīvi pieejami kaķiem, jo viņi mēdz grauzt un košļāt tos. Ķīmiskajiem tīrīšanas līdzekļiem, grauzēju indēm un medikamentiem ir jābūt noliktiem plauktos, kur kaķis nevar tikt klāt. Nevajadzētu ļaut piekļuvi telpaugiem. Viņš var iedomāties, ka tās ir viņa smiltiņas un košļās lapas, kas var būt toksiskas kaķa veselībai.

Iegādājies kaķi no dzīvnieku patversmes
Dzīvnieku patversmē atrodas daudz lieliski kaķi, kas katru dienu gaida savu jauno saimnieku. Tur pagaidu mājas atraduši gan lieli pieauguši kaķi, gan mazi kaķēni, kas atrasti uz ielas. Lielākā daļa dzīvnieku aizsardzības biedrības iesaka kā pirmo vietu dzīvnieku patversmi, kur meklēt sev jaunu mīluli. Patversmēs nonāk dažādu iemeslu dēļ dažādi kaķi. Ziedojumu un uzturēšanas nolūkos, patversmes pieprasa nelielu avansu par dzīvnieku. Palikušajiem dzīvniekiem ir jānodrošina pārtika un medicīniska aprūpe, tāpēc ir tikai pieklājīgi, ja atstāsi kādu summu patversmei par savu adoptēto dzīvnieku. Vari izvēlēties vecāku kaķi, tā jau iepriekš uzzinot viņa temperamentu, kā, piemēram, dzīvošana kopā ar bērniem vai citiem mājdzīvniekiem. Dzīvnieku patversmes sniedz iespēju internetā apskatīt visus dzīvniekus, kuri meklē mājas, taču pirms ņem kaķi, ieteicams to iepriekš apskatīt dzīvē.

Iegādājies kaķi interneta vietnēs
Gan privātpersonas, gan aktīvistu biedrības cenšas ievietot sludinājumus, ar lūgumu pieņemt mazus vai pieaugušus kaķus. Dažādas domubiedru grupas ir izveidotas, lai iepriekš var apskatīt bildes un izlasīt aprakstu par kaķi. Lai segtu iepriekš veiktās sterilizācijas/kastrācijas, parasti tiek iekasēta adopcijas summa. Ja tie ir bezšķirnes kaķēni, tad summa nemēdz būt lielāka kā 20 eiro.

Iegādājies kaķi no selekcionāriem
Ja vēlies sev tīrasiņu šķirnes kaķi, tad vari griezties pie dzīvnieku audzētājiem. Par tīršķirnes kaķi jāmaksā sākot no simts līdz pat tūkstošiem eiro. Tiem līdzi tiek doti dokumenti ar ciltsrakstiem un pamācība pareizā kopšanā. Rūpīgi pārbaudi selekcionāru, vai kaķis patiešām ir šķirnes: pārbaudi veterinārārsta izsniegtos dokumentus un uzdod jautājumus par savu kaķi. Šķirnes kaķu pārdošana ir ienesīgs bizness, bet nezinātājus var viegli apmuļķot un izspiest lielu naudas summu. Iepriekš izstudē informāciju par konkrēto kaķu sugu, lai, iegādājoties dārgu mājdzīvnieku, tev nav vilšanās, ka tas izrādās agresīvs dzīvnieks, kas izvandīs visu tavu māju.

Izvairies no “bezmaksas kaķēnu” sludinājumiem
Gan internetā, gan citos drukātos materiālos bieži vien ieraugāmi sludinājumi, par “bezmaksas” kaķu atdošanu jaunā saimnieka aizgādnībā. Tas, visbiežāk ir tāpēc, ka šiem kaķiem nav nekāda iepriekšēja veterinārārsta apskate, tie nav attārpoti, atblusoti, iespējams ar kādu vizuālu ķermeņa kaiti. Šo problēmu ārstēšanai un ārsta vizītes prasīs lielas izmaksas, kas galā sanāks dārgāk kā iegādājoties vakcinētu kaķi par lielāku sākotnējo summu. Kastrēšana, potes, un viss, kas nepieciešams kaķēna veselībai maksā pietiekami lielas finanses.