Jaunie izgudrotāji padara mūsu ikdienu no vienas puses vienkāršāku, bet no otras puses – slinkāku. Jaunās tehnoloģijas ļauj iegādāties internetā biļetes uz pasākumiem, un satiksmes transportu biļetes. Kādi ir lielākie plusi un mīnusi iegādājoties biļetes internetā?

Plusi, pērkot biļetes internetā:

1. Nav jāstāv garajās rindās! Protams, tās garās un ilgās rindas pie autobusu un vilcienu kasēm. It sevišķi laikā, kad tūlīt transports aties, un tas draud ar braukšanu nākošajā reisā. Nopirkt biļeti var, braucot jau uz autoostu vai vilciena staciju.

2. Internetā, lietojot speciālus meklēšanas filtrus, var atrast tieši jums paredzēto transportu – nav jāstāv pie milzīgajām sarakstu tabulām, un jāmeklē sev vajadzīgais transports un tā atiešanas laiki. Dažreiz vēl gadās, ka ir dažādi maršruti, caurbraucoši autobusi, kas, ir jāmeklē citās ailēs. Internetā ir daudz vienkāršāk, ieraksi meklētājā no kurienes un uz kurieni vēlies nokļūt, un meklētājs uzrāda visus iespējamos transportus, atiešanas laikus, finiša laikus, pieturu sarakstu, biļetes cenu, cik ilgu laiku pavadīsiet ceļā, un cik kilometrus paredzēts nobraukt. Vairs nekādu jautājumu, viss ir skaidri un saprotami.

3. Varbūt vēlies iegādāties biļeti uz kādu pasākumu, bet nezini uz kādu? Nav jāiet uz Biļešu servisa kasi un kā informācijas centrā jājautā pārdevējai, kas tagad aktuāls un ko viņa tev ieteiktu. Pats mierīgi vari mājās izpētīt visu pasākumu klāstu, izlasīt aprakstu, apskatīties cenas, saplānot ar darba grafiku un iegādāties sev tīkamāko.

4. Gadījumā, kad pazaudē elektronisko biļeti, to var pa jaunam izdrukāt. Biļete automātiski tiek saglabāta uz e-pastu, kur visbiežāk tā tiek nosūtīta. Turklāt, izdrukāt var pat tieši pirms braukšanas uz pasākumu, nav jau mēnesi iepriekš jātur plauktā un jābaidās, ka pazudīs.

Mīnusi, pērkot biļetes internetā:

1. Ja tā ir droša interneta vietne, tad viss kārtībā. Taču drošība ir jāievēro, iegādājoties kādu biļeti no citas personas. Piemēram, uz koncertu vai izstādi. Nekad nesamaksā par biļeti pirms neesi viņu saņēmis. Tā tu pasargāsi sevi no viltus pārdevējiem un liekiem budžeta zaudējumiem.

2. Sarežģījumi var gadīties, ja iegādājaties biļeti, bet esat izdrukājis formātā, ko pēc tam nepieņem svītru koda lasītājs. Koncertos, pasākumos, teātros ir iespēja iegādāties e-biļetes, taču obligāti ir jādrukā PDF formātā, pretējā gadījuma svītru kods var netikt izlasīts. Ja būsiet izdrukājis nepareizi, būs jāmeklē vieta, kur var atkārtoti izdabūt savu biļeti drukātā formātā.

3. Tāds pats princips darbojas ar lidmašīnu biļešu iegādi. Ir aviokompānijas, kuras sniedz iespēju pat nedrukāt biļeti, bet uzrādīt to mobilajā telefonā. Vienīgi – tam ir nepieciešams ielādēt savā viedtālrunī speciālu aplikāciju. Cilvēks, kas paļaujas uz to, ka ir dzirdējis par biļetes uzrādīšanu telefonā, bet nav nepieciešamā aplikācija, ir spiests maksāt uz vietas naudas summu, par nepareizu biļešu uzrādi. Jo biļetes tiek pārbaudītas tikai pie iekāpšanas, un aizskriet un izdrukāt vairs nav laika. Tā var gadīties praktiski jebkur, kur ir atļauts uzrādīt telefonā biļeti, bet beigu beigās izrādās, ka svītru koda lasītājs nenolasa. Vieglāk ir uzticēties dokumentam, kas ir uz rokas izdrukāts.

4. Par biļešu iegādi internetā ir papildus jāmaksā. Tas ir ka maksāt par savu slinkumu, jo pats nevari aiziet un iegādāties. Bet dažreiz varbūt ir izdevīgāk nopirkt biļeti ar papildus piemaksu, jo, lai tiktu uz autoostu ir jāizmanto divi sabiedriskie transporti.

5. Pērkot internetā biļeti, vari kļūdīties ar datumiem un laikiem. Mazāka iespējamība, ka nekļūdīsies pie kases, nosaucot laiku un vietu. Atgriežot biļeti, nedabū atpakaļ pilnu summu.