Skaistumam

Nepieciešamākās preces jaundzimušam bērnam

Mazā brīnuma ierašanās pasaulē ir burvīgs laiks ikvienā ģimenē. Taču tam ir arī pienācīgi jāsagatavojas. Zinot to, cik ļoti plašs ir bērnu preču tirgus, ir liela iespējamība, ka jaunie vecāki apjūk ieejot veikalā. Sākumā nepieciešams izveidot būtiskāko lietu sarakstu un saprast, kādas preces būs vitāli nepieciešamas pašā sākumā.

Bērnu apģērbs
Bērnu apģērbam parasti ir uzrakstīti, cik vecam zīdainim ir domāts, taču izmēri mēdz mainīties starp dažādām firmām. Piemēram, vienas firmas 3 līdz 6 mēnešiem domāts “body” tipa apģērbs varētu derēt 4 mēnešus vecam zīdainim (prestamos rapidos), bet citu firmu šāds pats vecuma ierobežojums būs par lielu. Meklējot drēbes, svarīgi ir skatīties pēc svara vai garuma pamatnostādnes. Manuprāt, tā būtu daudz precīzāk izvēlēties, ņemot par pamatu, cik garš ir mazulis, jo tāpat var atšķirties bērniņi vienādos vecumos. Bērni aug ļoti ātri, tāpēc nepieciešams vismaz viens apģērba pāris, kad bērns kļūs aktīvāks un vēlēsies uzsākt spert pirmos soļus.

Autiņbiksītes
Sākumā jārēķinās, ka mazulim pirmajās dienās var tikt nomainīti par līdz 10 vai 12 autiņiem. Rezerves pakām noteikti ir jābūt laicīgi nopirktām. Arī autiņbiksītēm ir konkrēti vecuma ierobežoju, aktīviem vai pavisam maziem bērniem – viss ir rūpīgi jāpārskata. Vai tu izmantosi mitrās salvetes? Ja jā, tad arī tās ir laicīgi jāiepērk, bet tikpat laba alternatīva ir mitrs dvielītis, kas saslapināts siltā ūdenī. Lai nomainītu autiņbiksītes, nav obligāti nepieciešams iegādāties speciālais pārsienamais galdiņš. Bet noteikti vēlēsies kādā veidā izcelt vietu, kur notiks maiņa. Daži vecāki izmanto spilvenu, ik pa laikam to nomainot, vai vienkārši dvieli, kas novietots uz grīdas vai gultā.

Barošana
Sākumā bērns ļoti daudz un bieži gribēs ēst, tāpēc rokas būs notirpušas un saspringtas, turot bērnu. Parūpējies par sevi, pirmām kārtām – iegādājies speciālu barošanas spilvenu, pret kuru atstutēt bērnu. Pašam mazulim nepieciešamais barošanas ekipējums: vairākas pudelītes, knupīši, pudeļu sukas, vai kādu citu, veikalā piedāvātu, alternatīvu priekšmetu ar ko sterilizēt pudeles. Tāpat nepieciešami priekšautiņi, lai apģērbs paliktu tīrs un kopts.

Pārvietošanās
Ir dažādu veidu bērnu ratiņi, kas, praktiski tāpat kā viss, ir speciāli vecumam, augumam, prestamos sin aval, svaram. Pašiem mazākajiem nepieciešami ratiņi, kur gulēt, taču, kad bērns jau būs pieaudzis, var iegādāties ratus, kuros ērti sēdēt un vērot apkārtni. Lai pārvietotos ar automašīnu, obligāti nepieciešami speciālie bērnu sēdeklīši. Katra bērnu sēdeklīša instrukcija ir jāizlasa ļoti rūpīgi, lai mazulis būtu pilnībā drošībā un nenotiktu miesas bojājumi no nepareizi uzliktām siksnām. Īpaši bērnu sēdeklīši ir paredzēti attiecīgos vecumos, konkrētā svara kategorijā un proporcionāli augumam.

Vannošanās
Bērnu vanna ir ļoti noderīga pavisam mazam zīdainim, taču tā aizņem daudz vietas. Daudz lētāks variants ir jaundzimušo vannas atbalsts, kuru piestiprināt pie vannas malas. Ir jūtama atšķirība starp dvieļiem, kurus ražo speciāli bērniem un no pieaugušo dvieļiem. Bērniem tie ir mīkstāki, jo āda ir daudz jutīgāka. Mazgāšanai nepieciešamas tikai bērniem paredzētas preces – bērnu šampūns, bērnu ziepes, kas ir bez nekādiem ķīmiskiem komponentiem un nekairina ādu.

Gulēšana
Nepieciešama bērna gultiņa ar restēm un matracis. Daudzi jaunie vecāki gultas vietā sākotnēji izmanto šūpuli vai arī ļauj bērnam gulēt kopīgā gultā. Taču, daudz noderīgāk ir uzreiz radināt bērnu pie atsevišķas gultas, jo, kad viņš būs paaudzies, nebūs pieradis gulēt viens. Ja arī dažās no nosauktajām kategorijām var izmantot lietotas preces, tad bērnu gultiņai ir jābūt pēc visiem standartiem un pilnīgi jaunai.