Dzīvošana taupīgos apstākļos var būt patiesi grūta un reizēm pēc pirmās nepieciešamības rēķinu apmaksas (pārtika, telefona rēķins, īre un citi) var likties, ka nekas vairs nav palicis pāri. Tomēr ir daudz veidi, kā samazināt savus izdevumus jau šajā nedēļā, kā arī katrā nākamā. Ietaupījumi bieži vien rodas tur, kur vismazāk esi tos iedomājies.

Ja esi nesen uzlicis sev kādu lielu finansiālu mērķi, tad, lai līdz tam nokļūtu, nepieciešama nedaudz izmainīta naudas tērēšanas stratēģija. Nosaukšu piecus ļoti vienkāršus padomus, kā katru nedēļu var samazināt savus ikdienas izdevumus, kas, praktiski, visi ir ar ļoti mazu upurēšanos, ka pat nemanīsi izmaiņas, neskaitot savā maciņā. Tērēt mazāk un taupīt naudu, nenozīmē apēst divus rīsa graudiņus un dažas pupiņas. Tā ir palielinātāka izpratne kā slēptie tēriņi ietekmē mūsu ikdienas un nedēļas budžetu.

1. Izdomā, kur tērēsi savu naudu
Šis nav īsti kā padoms, tomēr pirmais nepieciešamais solis, lai sekotu līdzi saviem ietaupījumiem. Plānot budžetu ir vissvarīgākā lieta, ko var darīt sākot ar šodienu, un tev būs iespēja saprast, kur pazūd tava nauda, un kur var atļauties veikt nelielus samazinājumus. Samaksājot pašus lielākos rēķinus kā īre un komunālie maksājumi, pieraksti visus, pat pašus sīkākos tēriņus, ko esi veicis: kafijas tase no rīta, vakariņas ar draugiem, un citus ekstra tēriņus. Tas ļaus saprast, cik daudz ietaupījumu spēsi iegūt, ja veiksi dažas korekcijas, piemēram, nepērkot kafiju kioskā, bet izdzerot to mājā. Liela motivācija ir skatīties uz šiem ietaupījumiem mēneša griezumā, vēl labāk – gadā.

2. Ņem pusdienas no mājas
Savu pusdienu ņemšana no mājām var likties neticami vienkāršs, bet tomēr daudzi to uzskata par smagāko ieradumu, kuru nespēj lauzt. Cilvēki ļoti daudz tērē katru dienu, katru nedēļu un mēnesi, lai paēstu darba laikā kādā restorānā vai kafejnīcā. Katru vakaru vari pagatavot nedaudz vairāk maltītes, lai nākamā dienā varētu paņemt uz darbu – tā var nedēļā ietaupīt vismaz 20 eiro kā minimums. Turklāt, piešķirt savai ikdienai dažādību ēdiena ziņā, jo, kafejnīcu piedāvājums mēdz būt ļoti vienkāršots katru dienu. Iekļaujot produktus, kas satur olbaltumvielas, nodrošināsi sev sāta sajūtu, sabalansētu uzturu un nebūs nogurums turpmāko dienu.

3. Apmaini energoefektīvās spuldzes
Šis ir vienkāršs naudas taupīšanas padoms, jo viss kas jādara ir vienreiz jānomaina visas spuldzes un ļaut tām strādāt tavā labā. Šobrīd arī daudz tehnikas ir izgatavotas, lai taupītu tavu enerģiju, tāpēc, ja padomā ir veikt lielākus remontus, ne tikai spuldzīšu nomaiņu – iegādājies arī energoefektīvu elektroniku.

4. Veido pasēdēšanu ar draugiem savā mājā
Iziešana ielās un došanās uz restorāniem ar draugiem var izmaksāt ļoti daudz. Tāpēc tā vietā, lai labi pavadītu laiku ar draugiem un iekļaujoties budžetā – taisi pasēdēšanu pie sevis. Ikviens var atnest savu groziņu, vai nopērkat kopīgi produktus un pēc tam pagatavojat, lai katram sanāk pa porcijai. Arī veikalā nopirkta vīna pudele maksā daudz lētāk, nekā dzerot to restorānā.

5. Sporta aktivitātes ir bezmaksas
Lai nodrošinātu sev sporta aktivitātes, nav nepieciešams doties uz sporta zālēm un maksāt dārgos mēneša abonementus. It īpaši, ja vēl galu galā nesanāk iztērēt visas paredzētās dienas, būsi pa velti iztērējis naudu. 100% bezmaksas video sporta treniņus var atrast YouTubē; atliek vienīgi apņemties un sākt strādāt. Siltā laikā vari doties skriet rīta krosus, bet ziemas laikā vairāk nodarboties ar iekštelpu vingrošanu.