Nav noslēpums, ka lielākā cilvēku daļa tā dara – nopērk sev jaunu apģērbu, uzvelk vienu vai divas reizes, un aizsūta to trimdā uz drēbju skapja tālāko lādi. Tā ir nelietderīgi iztērēta nauda, kas arī veido jucekli drēbju skapī. Taču, domājot tālredzīgāk un ievērojot zināmu paškontroli, tu varētu ļoti viegli atbrīvoties no šī sliktā ieraduma. Gala rezultātā pati pamanīsi, ka nauda tiek tērēta tikai drēbēm un billig lån, kuras patiešām faktiski valkā.

Kā sākas šāda neapdomīga iepirkšana? Jā, visam par pamatu ir liels skapis, kurš tā vien prasa pēc piepildīšanas. It īpaši, kad veikalos tiek izsludinātas lielās atlaides, visi ir kā traki pēc jaunā apģērba, nemaz nepadomājot, ka iespējams tas nemaz netiks nopirkts. Piemēram, cik lietderīgi ir turēt mājās piecus ziemas mēteļus, ņemot vērā, ka aukstums iestājas tikai pāris reizes gadā? Tas tikai aizņem skapja vietu, jo praktiski katru mēteli varētu uzvilkt kādas divas reizes gadā.

Tad, kad izšķērdētā nauda un piebāztais skapis sāk kļūt par problēmu – ir jāsāk rīkoties. Ir jāsāk rīkoties un jāiztīra savs skapja saturs. To darot, tu pamanīsi, kā nelietderīgi esi iztērējusi līdzekļus, jo būs daudzas drēbes, kuras praktiski nebūsi uzvilkusi un arī nevēlēsies turpmāk vilkt. Drēbes, kuras vairs nevēlies redzēt savā garderobē var ziedot trūcīgām ģimenēm un organizācijām, atdot saviem radinieku bērniem vai arī pārdot. Domāju, ka tavs skapis pēkšņi kļūs par vismaz pusi tukšāks un arī vainas apziņai par naudas izšķiešanu vajadzētu sākt pacelties.

Apģērbu dizaineris Maikls Kors (Michael Kors ) reiz teicis, ka 70% skapja saturam ir jābūt pamata drēbēm, tādām, kuras velc ikdienā. Un tikai 30% ir jāsastāv no balles tērpiem, krāšņiem aksesuāriem, spīdīgām lietiņām un ekstravagantiem modeļiem. Pārāk daudz sieviešu rīkojas otrādi, un kā lielāko proporcionālo skapja saturu piepilda ar krāšņiem apģērbiem, un pēc tam nesaprot, kāpēc nespēj saģērbties. Tāpēc apskati arī tu savu skapi – vai tajā ir pietiekami daudz pamata melnās bikses, ko vilkt uz darbu? Vai tajā ir tikai pāris kleitas un pieskaņots kurpju pāris?

Iegādājies sev apģērbu ietverot faktorus, kādos šobrīd dzīvo. Piemēro tos savam dzīvesveidam un dominējošai sezonai. Ja tu pirksi lielākoties savu apģērbu fantazējot par kādu dzīves versiju nevis realitāti, galu galā dabūsi pilnu skapi, kuru nekad neizmantosi. Piemēram, darbam no mājas nav nepieciešamas augstpapēžu kurpes, kleitas un krāšņi aksesuāri, kurus nopērkot, tie tā var arī nostāvēt skapī, jo faktiski ikdienā viss kas ir nepieciešams būtu džinsu bikses un krekls.

Cilvēkiem mājās varētu būt 15 dažādi bikšu pāri, taču faktiski viņi valkā tikai 3 no tiem. Kapēc? Jo tās ir visērtākās, lieliski pieguļ, nespiež, labs audums – pārējās ir iegādātas tikai impulsīvā iepirkumā vai grandiozo cenu kritumu laikā. Modes dizaineri un lån trods rki tomēr iesaka iegādāties labas bet kvalitatīvas bikses, kuras nenodils tik ātri. Kā arī pērkot drēbes izvēlies tikai tās, kuras perfekti pieguļ, nekas nav pa lielu vai mazu, cerībā uz ķermeņa izmaiņām tuvākā nākotnē.

Iegādājoties drēbes, pievērs uzmanību cenām – uzmanies gan no pārāk augstām, gan arī pārāk zemām. Kā jau iepriekš minēju, ir patiešām liela jēga maksāt par kvalitāti. Tomēr, ja tu atradīsi bikses par 30 eiro un tādas pašas praktiski par 200eiro bet ar dizainera zīmogu, tad neliekas, ka vajadzētu izvēlēties dārgākās. Ir jāspēj atšķirt atšķirība, starp kvalitatīvu apģērbu un piemērotu cenu. Tāpat piesargies no pārāk lētām precēm, kas no vienas puses liekas ļoti vilinošs piedāvājums, taču no otras puses kvalitāte praktiski nebūs garantējama. Tu varētu sagaidīt, ka pat jau pēc pirmās mazgāšanas drēbes pajuks.